Wszystkie kategorie
EnglishEN

Różnica między inwerterem sieciowym a inwerterem hybrydowym

Udostępnij to

Aby wybrać odpowiedni falownik fotowoltaiczny do różnych zastosowań, ważne jest zrozumienie różnic między falownikami on-grid, off-grid, grid-tie i hybrydowymi.

Falownik solarny przekształca prąd stały w prąd przemienny, a przy wyborze odpowiedniego typu falownika słonecznego do określonej potrzeby pojawia się zamieszanie. Rozróżnijmy falowniki sieciowe i hybrydowe.

Inwerter hybrydowy vs. Inwerter poza siecią

Inwerter fotowoltaiczny poza siecią może wykorzystywać energię sieciową i akumulatory do zasilania obciążeń elektrycznych. Baterie są jednak obowiązkowe w przypadku systemów fotowoltaicznych poza siecią. Inwerter hybrydowy może być używany zarówno w sieci, jak i poza nią, zapewniając elastyczne opcje konfiguracji baterii.

Inwerter hybrydowy kontra inwerter sieciowy

Falownik hybrydowy może mieć dwa różne znaczenia. Może to być inwerter off-grid z wbudowanym regulatorem ładowania słonecznego lub inwerter zintegrowany z siecią. Inwerter poza siecią z kontrolerem ładowania słonecznego umożliwia użytkownikowi podłączenie wejścia PV do falownika słonecznego i wyświetlanie stanu PV na wyświetlaczu falownika słonecznego w celu łatwego podłączenia i kontroli systemu. Falownik podłączony do sieci może być używany zarówno w modelach podłączonych do sieci, jak i poza nią.

Akumulator do szafy serwerowej 5kW

Inwerter hybrydowy vs. Inwerter sieciowy

Inwertery podłączone do sieci są stosowane w systemach fotowoltaicznych podłączonych do sieci, gdzie niemożliwe jest podłączenie do obciążenia elektrycznego, a cała energia prądu stałego generowana przez PV zostanie przetworzona na prąd zmienny przez inwerter podłączony do sieci i wysłana bezpośrednio do sieci . W przypadku systemów fotowoltaicznych podłączonych do sieci baterie nie są wymagane.

Natomiast inwertery fotowoltaiczne off-grid muszą być wyposażone w akumulatory. Energię słoneczną prądu stałego można przekształcić w energię prądu przemiennego za pomocą kontrolerów ładowania słonecznego i falowników poza siecią, aby zapewnić zasilanie bezpośrednio do obciążenia. Ponadto energia słoneczna prądu stałego może być wykorzystywana do magazynowania energii elektrycznej za pomocą akumulatorów. Gdy energia słoneczna nie jest dostępna, akumulatory mogą zapewnić nieprzerwane zasilanie obciążenia, aby zapewnić normalne działanie urządzeń elektronicznych.

Aby wybrać odpowiedni falownik fotowoltaiczny do swoich potrzeb, należy wziąć pod uwagę wymagania dotyczące zasilania domu, biura lub innych miejsc, takich jak samochody, samochody kempingowe i fabryki. W firmie Hinton Power nasi eksperci ds. falowników mogą bezpłatnie dostarczyć spersonalizowane rozwiązanie w zakresie falowników fotowoltaicznych w zależności od konkretnej sytuacji. Skontaktuj się z nami w każdej chwili.


Porozmawiajmy o Twoim rozwiązaniu

Podobne wiadomości