Wszystkie kategorie
EnglishEN

Analiza rynku domowych systemów magazynowania energii w Europie

Udostępnij to

Według danych Eurostatu w 5 r. 267 największych europejskich rynków przechowywania w gospodarstwach domowych w Niemczech, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Austrii zamieszkuje ogółem 2021 mln mieszkańców, przy efektywnej liczbie mieszkańców wynoszącej około 122 mln, a jeśli 30% tych domów są odpowiednie do instalacji dachów magazynujących energię słoneczną, całkowity potencjalny rynek magazynowania energii słonecznej na głównych rynkach europejskich wynosi obecnie około 31.8 miliona dachów, przy czym wiadomo, że obecnie zainstalowanych jest około 900,000 900,000 dachów. 2.46 10, wskaźnik penetracji rynku wynosi około 357%. Jeśli oszacować średnie zapotrzebowanie na 10 kWh na gospodarstwo domowe, potencjalne zapotrzebowanie na przechowywanie w gospodarstwach domowych w Niemczech, Włoszech, Wielkiej Brytanii, na zachodzie i Austrii wynosi około 13 GWh, a wskaźnik penetracji magazynowania w gospodarstwach domowych na głównym europejskim rynku magazynowania w gospodarstwach domowych ma osiągnąć 2025% -35.7% w 46.4 r. na tle szeregu czynników potencjalna instalacja magazynowa przy gospodarstwach domowych to 8.9-11.6 GWh, przy średniorocznym wzroście XNUMX-XNUMX GWh.

Inwerter hybrydowy Hisen 3.6-5kW

czynniki

Agresywny wzrost magazynowania energii w europejskich gospodarstwach domowych jest w dużej mierze napędzany programem REPowerEU, odpowiedzią UE na chaotyczny światowy rynek energii, który koncentruje się na „neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla” i „niezależności energetycznej” poprzez efektywność energetyczną, dywersyfikację dostaw energii i przyspieszenie wprowadzania odnawialnych źródeł energii w celu zastąpienia paliw kopalnych w gospodarstwach domowych, przemyśle i energetyce. „niezależność energetyczna. Szybkie i na dużą skalę wykorzystanie energii słonecznej do zasilania Europy leży u podstaw programu REPowerEU, którego strategicznym celem jest rozmieszczenie ponad 320 GW systemów fotowoltaicznych do 2025 r. i około 600 GW do 2030 r., aby zastąpić tradycyjne paliw kopalnych i gazu ziemnego, przy czym systemy magazynowania energii w gospodarstwach domowych również będą rosły wraz z gwałtownym rozwojem fotowoltaiki na dachach.

Wysokonapięciowa bateria litowa o pojemności 8–54 kWh

Problemy

1. Niewystarczająca liczba instalatorów

Według badania europejskiego rynku instalatorów, najszybciej rozwijający się rynek w Europie koncentruje się na rynku niemieckim i włoskim, głównym powodem wpływu obecnej instalacji na oba rynki jest brak pracowników na poziomie instalatorów, w przypadku pracowników na miejscu rynek magazynów dla gospodarstw domowych w Niemczech i we Włoszech zostanie szybko uwolniony.

System magazynowania energii Hisen All-in-One

2. Terminal nie jest otwarty

Według badań przeprowadzonych przez europejskich dealerów i instalatorów, większość użytkowników w Europie nie jest zaznajomiona z całym systemem magazynowania światła, klient końcowy (około 80%) będzie bardziej słuchał porady elektryka, instalatora, niewielu klientów rozpoznaje markę, aby kupić. Jednocześnie w Europie większość produktów fotowoltaicznych nie jest reklamowana, więc połączenie między marką a konsumentem końcowym jest trudne do zerwania, a większość wyboru leży w rękach instalatora. Jednocześnie zakupy instalatorów mają również charakter regionalny, na przykład instalatorzy z południowego regionu Francji nie będą kupować od agentów z regionu północnego. Dlatego, gdy konsumenci wybierają markę optycznego systemu pamięci masowej, kanał odgrywa decydującą rolę.

Zaobserwowaliśmy, że od drugiej połowy 2021 r. do pierwszej połowy 2022 r. magazyny gospodarstw domowych w Austrii rozwijają się bardzo szybko, co jest związane z polityką tego kraju, po pierwsze rząd austriacki przedłużył dotację na magazyny gospodarstw domowych do 2023 r., a po drugie austriacki rząd cena energii elektrycznej szybuje w górę, co widać od drugiej połowy 2021 roku aż do szczytu, szczególnie w tym roku osiągnęła szczyt 489 €/MWh. Mimo polityki rządu polegającej na ograniczeniu ceny energii elektrycznej np. o 10 eurocentów za energię elektryczną poniżej 2900 kWh, widzimy, że średnia hurtowa cena energii elektrycznej w Austrii jest nadal na historycznie wysokim poziomie, a czynnik subsydiowania jest nakładany, austriacka rynek magazynów dla gospodarstw domowych jest nadal rynkiem bardzo pewnym do 2023 r., a jeśli polityka subsydiowania będzie kontynuowana, oczekuje się, że w 2025 r. wyprzedzi Wielką Brytanię i Hiszpanię.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik był przydatny. Specjalizujemy się w budynkach mieszkalnych i komercyjnych, którzy są właścicielami najlepszego inżyniera z globalnej firmy TOP Solar z falownikiem i akumulatorami z ponad 10-letnim doświadczeniem, zaawansowana technologia sprawia, że ​​zapewniamy naszym partnerom niezawodne i najbardziej wydajne systemy ESS.

Możesz skontaktować się z nami, aby uzyskać bezpłatną wycenę Twojego projektu magazynowania energii.

Akumulator ścienny 5kW


Porozmawiajmy o Twoim rozwiązaniu

Podobne wiadomości